שבת , יולי 20 2024
דף הבית / סדקים ראשונים בקואליציה? סיכום ישיבת המועצה האחרונה בקריית אונו

סדקים ראשונים בקואליציה? סיכום ישיבת המועצה האחרונה בקריית אונו

בישיבת המועצה שהתקיימה בשבוע שעבר אושרו בין היתר נציגים ודירקטורים בתאגיד 'מי אונו'. חברת המועצה מטעם הרשימה המאוחדת כוכבה קניסטר, התרעמה על כך שהאישורים עוברים מבלי היכרות מוקדמת של חברי המועצה. "זה לא חתונה קתולית (ההצבעות), אנחנו צריכים להכיר ולדעת הכל", אמרה קניסטר לראש העיר. וגם – על מה כעסה חברת האופוזיציה ליאת גרוסמן-תמיר?

עיריית קריית אונו. צילום: אונו ניוז
עיריית קריית אונו. צילום: אונו ניוז

ישיבת מועצה קצרה אך רווית יצרים התקיימה בשבוע שעבר בקריית אונו. במהלך הישיבה הוצגו לחברי המועצה דוחות כספיים לשנת 2022, הועלו הצעות לסדר ושאילתות של האופוזיציה בעיר, שזה בעצם חברת המועצה ליאת גרוסמן-תמיר, הובאו לאישור מינוי דירקטורים בתאגיד ‘מי אונו’, וכן אושרו מחדש הרכבי הוועדות והעמותות בעיר.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


במהלך אישור הוועדות, התרעמה חברת המועצה ליאת גרוסמן-תמיר, על כך שאין נציגות לאופוזיציה בחברות עירוניות, כגון החברה הכלכלית והמתנ”ס.

“אני מבקשת לקבל את מה שמגיע לנו על פי חוק. אני אחת באופוזיציה אל מול 14 חברי קואליציה, ויש פה אי ייצוג של המיעוט”, אומרת גרוסמן-תמיר. “לא ייתכן שקולו של המיעוט לא ייוצג בחברות עירוניות.

החברה הכלכלית בונה את העיר, זה הגיוני שאין נציג אופוזיציה שם? היה לנו ייצוג במתנ”ס והורידו לנו אותו. מה שיקרה בפועל זה שכולם יתיישרו לפי הדעה הרווחת, ברגע שאין אף נציג אופוזיציה הקול האחר לא יישמע”.

“אותו דבר לגבי המתנ”ס”, ממשיכה גרוסמן-תמיר. “בוועדת המתנ”ס, בה נקבעים אופי הצהרונים והאירועים של העיר, הגיוני שלא יהיה שם נציג אופוזיציה? לא מדברת על עצמי, אבל נציג ציבור מטעמי חייב שיהיה שם”.

לקראת סוף הישיבה הובאו לאישור מינויי דירקטורים בתאגיד המים מי אונו. הסעיף האחרון בסדר היום היה מינויה של עו”ד שירלי בן שטרית כדירקטורית בתאגיד.

מה שהיה אמור לעבור בצורה חלקה הפך למיני סערה, כאשר חברת המועצה כוכבה קניסטר, אשר אמנם הצביעה בעד המינוי, שאלה מי זאת אותה שירלי ושהיא דורשת להכיר אותה.

בתגובה שאלה אותה ראש העיר מיכל רוזנשיין האם היא חברה בתאגיד המים, ואיך היא מצפה להכירה אם היא לא חברה שם. בתגובה לכך אמרה קניסטר, חברת המועצה מטעם הרשימה המאוחדת, לראש העיר כי “זו לא חתונה קתולית (כשהכוונה היא הנפת האצבע לאישור ההצבעה) ועובד איך שאת רוצה. אני שואלת שאלות ומתכוונת אליהם, אנחנו צריכים לדעת הכל”.

לאחר שחברי מועצה נוספים ניסו לגונן על ראש העיר ולומר לקניסטר כי מדובר באשרור המינוי, הטיחה לעברם קניסטר “זו לא דיקטטורה כאן, תנו לי להתבטא”.

תגובת חברת המועצה כוכבה קניסטר לדברים תובא לכשתתקבל.

לאור טענותיה של גרוסמן-תמיר לגבי אי ייצוגה בחברה הכלכלית, בתאגיד המים ובמתנ”ס, מעיריית קריית אונו נמסר:העירייה פועלת על פי דין. חברת המועצה ביקשה לשמש כחברה בוועדת התמיכות, בה בהנחיית משרד הפנים, חברי מועצה אינם נכללים, בהיותה ועדה מקצועית בהשתתפות מנכ”ל העירייה, הגזבר והיועץ המשפטי, וכן בוועדות שאין חובה על פי חוק לשריין בהן כסא לאופוזיציה.

יחד עם זאת, בישיבת מועצת העיר שנערכה ביום 1.7.24 אושרה רשימה מעודכנת של החברים בוועדות העירוניות ובגופי הסמך העירוניים. בהתאם להוראות החוקים הרלוונטיים, סיעתה של חברת האופוזיציה קיבלה ייצוג של 18 חברים בוועדות העירוניות וגופי הסמך וזאת מעבר לחלקה היחסי במועצת העיר, בה 15 ועדות חובה בהן היא אכן מונתה כנציגה יחידה של האופוזיציה”.

ליאת גרוסמן תמיר בחרה להגיב לדברים ומסרה:  “מצער לראות שראש עיר שחרטה על דגלה, לכאורה, את השקיפות והדמוקרטיה פועלת בכל דרך כדי לסכל העברת מידע ופעילות החייבת להתבצע בהתאם לחוק.

בניגוד למכבסת המילים בה השתמשה העירייה על “ייצוג יחסי”, החוק קובע בבירור כי נציגיי האופוזיציה חייבים להיות בכל ועדה עמותה או תאגיד עירוני ללא קשר ל”גודלם היחסי” בתגובתה למעשה מודה העירייה כי אינה נוהגת על פי חוק ושאלה החמורה יותר היא מדוע נעשה מאמץ כזה להדיר את השקיפות?”.

אולי יעניין אותך גם:

בעקבות העסקת שב”חים: צו סגירה מנהלי לאתר בנייה בקריית אונו

הרשות להתחדשות עירונית הכריזה על מתחם פינוי-בינוי חדש בקריית אונו

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

סדרת הרצאות “חלון להתחדשות עירונית” ביהוד מונוסון. צילום: דוברות עיריית יהוד מונוסון

התחדשות עירונית ביהוד-מונוסון: חלון לעתיד העיר

תפריט נגישות