יום חמישי , ספטמבר 19 2019
דף הבית / חדשות חמות / אין פיקוח ואין בקרה על ילדיי הגיל הרך

אין פיקוח ואין בקרה על ילדיי הגיל הרך

במסגרת יום העיון שנערך במל"א בשיתוף ח"כ יפעת שאשא ביטון המרכזים הקהילתיים בישראל, החברה למתנ"סים ועירית אור יהודה ריכז קהל רב שהשתתף באופן פעיל בדיונים. בין הדוברים היו פרופ' מנואל טרכטנברג שפרש מהכנסת לאחרונה, עו"ד ורד וינדמן מנכ"לית  המועצה לשלום הילד, עו"ד ליאת שוחט ראש העיר, וד"ר עירית קינן, ממל"א – ראש המגמה לחברה וחינוך.

חכ יפעת שאשא ביטון

ביום עיון שהתקיים  אתמול במרכז ללימודים אקדמיים (מל"א)  באור יהודה, בנושא "הגיל הרך כמעצב חברה", הסבירה ח"כ יפעת שאשא ביטון כי "אין סטנדרטים, אין מערך פיקוח או בקרה על המתרחש בקרב ילדי הגיל הרך". לדבריה "ילדים לא נולדים בגיל שנתיים וצריך ליצור מערך פיקוח על מסגרת הגיל הרך". "העבודה סביב הנושא מעוררת התנגדויות רבות מצד ארגונים וגופים המפעילים מסגרות לגיל הרך" הוסיפה. הכוונה של שאשא ביטון להביא לחקיקה ולהסדרת הנושא בדיוק באותו אופן בו שונתה התקינה ותשלומי ההורים במעונות היום.
פרופ' טרכטנברג עסק בדבריו בצורך להכשיר מקצועית חינוכית  צוותים שיתמקדו בטיפול בגיל הרך באופן מיומן בהתאם לחינוך הנדרש. עו"ד ליאת שוחט, ראש העיר אור יהודה, ציינה "כי מאז בחירתי לתפקיד, הנחלתי תפיסה כי חינוך טוב לא מתחיל  רק בכיתה א' הוא מתחיל מלידה. לכן כשליש מתקציב העירייה מושקע בחינוך. אנו משקיעים בילדים מגיל המעונות כמו גם בצוותים החינוכיים".

ח"כ שאשא ביטון ופרופ' טרכטנברג  הסכימו בתשובה לשאלות ד"ר עירית קינן ממל"א מנחת הכנס, כי "על הממשלה לקחת אחריות על ילדים כבר בגיל לידה ולא במהלך שנות התבגרותם". ברור שיש לכך עלות תקציבית הסכימו המשתתפים אך צריך למצוא לכך מקור תקציבי.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז וקבלו עדכונים בזמן אמת
יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.com

4 תגובות

  1. ילדי הגיל הרך נזנחו על ידי כל המערכות המפקחות וגם חלקית על ידי ההורים. אסור להניח שמסירת הילד לגן או למעון מסירה אחריות מההורים למרות שקשה להאמין שיתאכזרו אליו. לכן חובת הבדיקה של ההורים ברורה כדי למנוע מצב של בעיות בגיל הרך בגן או במעון.

  2. פרופ' טרכטנברג צודק, יש להכשיר את העובדים בתחום הגיל הרך באופן מקצועי כדי למנוע בעיות ואי הבנות. האחריות לכך מוטלת על הרשות המקומית, משרד העבודה והרווחה ומשרד החינוך.

  3. הממשלה לא רוצה לקחת אחריות. היא מעדיפה שההורים יקחו אחריות בעצמם וכך היא מסירה את האחריות מהממשלה. מיותר להסביר שזו גישה פסולה וגם לא חכמה.

  4. מאימתי הממשלה לוקחת אחריות? ועוד על ילדים פעוטים…כל המכובדים שדיברו בכנס צודקים רק שהממשלה מתעלמת מהם, מההורים, ומהילדים הפעוטים…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

החשוד , תושב אור יהודה בן 27 הובא לחקירה בתחנת המשטרה ובסיומה נכלא. לבקשת המשטרה, הוארך מעצרו של החשוד על ידי בית משפט השלום בתל אביב עד יום א' ( 22.9)

המשטרה עצרה נהג מונית מאור יהודה בחשד להחזקה של כלי נשק לא חוקי ותחמושת