שבת , אוקטובר 31 2020
דף הבית / חשיפה – 4500 דוחות חנייה בוטלו בשנת 2015 באור יהודה

חשיפה – 4500 דוחות חנייה בוטלו בשנת 2015 באור יהודה

דוח מבקר עיריית אור יהודה, חשף מידע על ליקויים חמורים, במחלקת פיקוח עירוני בין השנים 2014 - 2015. חשד לדוחות שנעלמו, פקחים שלא הוסמכו, פעילות לקויה של עורכי דין של העירייה

פיקוח עירוני אור יהודה

אם אתם תושבי אור יהודה וקבלתם דוח חנייה בין השנים 2014-2015, ישנה סבירות שכותב הדוח כלל לא הוסמך לפעול כפקח עירייה לפי הנהלים. בדיקת מבקר העירייה מעלה לפחות ארבעה מקרים, בה פקחים שהעוסקו בפועל כלל לא סיימו את קורס ההכשרה לפקחים, אך למרות זאת יצאו לשטח לאכוף את החוק. במקרים אחרים, הועסקו פקחים עירוניים, ללא אישור משטרה על העדר רישום פלילי, בנוסף היו אמורים מנהלי הפיקוח העירוני לבקש מהמשטרה כל שנה אישור על העדר רישום פלילי, גם זה לא נעשה.
פיקוח עירוני אור יהודה
עוד עולה מדוח הביקורת, אשר מתייחס לתקופת השלטון הקודמת באור יהודה, "על פי נתונים שהפיקה הביקורת ממערכת "לולה טק" עלה כי בשנת 2014 הופקו  49,024 אלף דוחות חניה על סך של כ- 6.7 מיליון ₪. בשנת 2015 הופקו 29,629 דוחות חניה על סך של כ- 4.7 מיליון ₪. בשנת 2015 נרשמה נסיגה משמעותית בהפקת דוחות חניה החל מחודש יולי. נסיגה נוצרה עקב שינויים מבניים, בהם הודחו ראש העיר ומנהל אגף שפ"ע הקודמים מתפקידם.
אין נהלי עבודה
"הביקורת העלתה כי במחלקה לא קיימים נהלי עבודה המפרטים באופן ברור את תהליכי העבודה הקיימים ומנחים את עובדי המחלקה בביצוע עבודתם"
פיקוח עירוני אור יהודה


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


חשד להשמדת דוחות
"הביקורת העלתה כי בתקופה המבוקרת, דוחות בגין אכיפת חוקי עזר נוספים הופקו באופן ידני. צילומים הועברו על ידי הפקחים לפיתוח ולאחר מכן הוצמדו לדוחות שהופקו בגין העבירה. הביקורת סבורה כי הפקת דוחות באופן ידני, למרות שיש מערכות ממוחשבות, הינה מקור לקיום שגיאות בדוחות המופקים, השמדת דוחות על פי בקשת התושב או אובדן פנקס שמכיל את הדוחות הידניים".

מנהלת תחום חניה של חברת "שוהר" מסרה לביקורת, כי דוחות ידניים לא הועברו לחברה החל מספטמבר 2015 .הביקורת סבורה כי עיקוב בהעברת דוחות לחברת הגבייה הינו ליקוי חמור בפעילות המחלקה, הדבר מונע מהרשות ניהול דוחות שהופקו באותה תקופה, קליטת התקבולים והפעלת הליכי אכיפה כנדרש. בנוסף, קיים סיכון כי גבייה בגין הדוחות לא תתבצע כלל.

ביטול אלפי דוחות בשנת 2015
"דוח הביקורת העלה ליקויים בנושא עבודת התובעים העירוניים בהליך ביטול דוחות. על פי הנתונים: בשנת 2014 בוטלו 888 דוחות חניה ואילו בשנת 2015 בוטלו סך של 4,544 דוחות חניה, למעשה בשנת 2015 נרשמה עלייה של 412% במספר הדוחות המבוטלים".
פיקוח עירוני אור יהודה
אי הסמכה של פקחי חנייה
מבקר העירייה מצא ליקויים בתחום, לרבות ארבעה מקרים
," בהם פקחים החלו את עבודות פיקוח טרם סיום הקורס וטרם הוסמכו. ממצא החושף את העירייה לסיכון כספי ותדמיתי. כן העלתה הביקורת מקרה בו הועסק פקח בעבודת פיקוח ללא הגשת אישור על העדר רשום פלילי. זאת ועוד גם הבדיקה אחת לשנה בדבר העדר ר.פ. לא מתבצעת".

מעיריית אור יהודה נמסר בתגובה: "דוח מבקר העירייה בחן את השנים 2014 ו-2015 כאשר כמעט כל התקופה מיוחסת להנהלת העיר הקודמת, ולמרות זאת העירייה מתייחסת אל הדוח ברצינות ופועלת לתקן את הליקויים שעולים ממנו. כחלק מכך, בשנתיים האחרונות שודרגה מחלקת החנייה בעירייה באופן משמעותי עם כניסתה של חברת מילגם, וכן מחלקת הפיקוח עובתה והוכפפה לאגף שיפור פני העיר. הקבלן אשר עסק בגביית החובות הוחלף והמחלקה עוברת כיום בקרות תקופתיות סדורות.
"לעצם השאלות שעלו בפנייתכם, ראוי להדגיש כי ממצאי הביקורת לא קובעים שכל הקנסות שבוטלו בשנת 2015 בוטלו שלא כדין. כמו כן, רק רישום דוחות הנוגעים לאכיפת חוקי עזר בוצעו באופן ידני, ולא מדובר במהלך חריג. בכל מקרה, מערך התביעה בעירייה עסק בערעורים שהתקבלו באופן ידני ופעל אך ורק בהתאם לחוק ובכפוף להנחיות היועץ המשפטי לממשלה".
פיקוח עירוני אור יהודה

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. דוחות שצריך לבטל לא מבטלים והפוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מחאת הורים קריית אונו

מחאת ההורים נגד החלטות משרד החינוך: "חינוך לפני מלונות וקניונים"