יום שני , יולי 13 2020
דף הבית / יהוד מונסון / יהוד: הוקמה פלטפורמה ראשונה מסוגה לניהול מידע של מועצת העיר

יהוד: הוקמה פלטפורמה ראשונה מסוגה לניהול מידע של מועצת העיר

מיזם משותף צפוי לתת מענה מלא לצורכי התושבים ביהוד. אחת ממקימות הפרויקט היא גם אחותו של הדר מימון, ראש סיעת "יהוד הירוקה"

ניהול מידע של מועצת העיר
ניהול מידע של מועצת העיר
 בימים אלה הסתיימה הקמת הפלטפורמה הראשונה מסוגה בארץ לניהול מידע של מועצת העיר ביהוד. מדובר במיזם משותף של מירב מימון ושותפתה מיכל כהן מרקוביץ', שתיהן יוצאות אגף טכנולוגיה של אחת הרשויות הגדולות.
מירב מימון, תושבת יהוד, לשעבר מנהלת טכנולוגיות חינוך בעיריית חולון ואחותו של עו"ד הדר מימון, ראש סיעת "יהוד הירוקה", ומיכל כהן מרקוביץ, בעברה מנהלת תחום דיגיטל בעיריית חולון
המיזם בא לתת מענה לצורך הולך וגובר של התושבים, לצריכת מידע ציבורי באופן ובצורה שהם יוכלו להבין אותו, ולהכללת צרכים שוטפים שלהם בסדר היום הציבורי של הרשות. לדברי מירב, בחירתו של ראש הראשות וחברי המועצה אחת לחמש שנים אינה עולה בקנה אחד עם ההתפתחות המואצת של החיים בעידן המודרני.

"משנות ניסיון בארגון מוניציפלי והיכרות נרחבת שלנו עם כל מערכות המידע הארגוניות ברשויות, עולה כי שקיפות, נרחבת ככל שתהיה, מצליחה להעביר רק באופן חלקי את העשייה העירונית לציבור".

מירב ומיכל זיהו שלושה כשלים עקריים: אין שפה אחידה – שפת הרשות היא לפי תחומים: חינוך, רווחה, ביטחון כאשר שפת התושב היא מנקודת מבט אישית: הסביבה שלי, הרחוב שליכמו כןאין תרשים עבודה ברור לצרכים שמועלים ע"י הציבור כקבוצת אוכלוסיה -הציבור משתמש היום ברשתות החברתיות לצורך מחאה, ווכשמעלים תלונה לפייסבוק, לרשות יש אפס זמן להתמודד איתה במתן פתרון איכותי. בנוסף, לדעת מקימות המיזם, איןמענה טכנולוגי לעשייה הציבורית – לא קיימת טכנולוגיה תומכת לוועדות הציבוריות.

"יזמנו והקמנו את svivy.com –  המיזם שעלה לאוויר רק לפני כשבועיים, ומכיל רק את החלק הבסיסי (מידע מועצת העיר) שניתן לממשק לתוך הפלטפורמה ללא מעורבות עירונית כבר צבר למעלה מ 1500 מבקרים, מתוכם כ-20% מבקרים חוזרים", סיפרה מירב.

מקימות המיזם משוכנעות, כי עם הכנסת מלוא הפלטפורמה לרשות, היא תהווה את ארגז הכלים המלא לעשייה הציבורית – קהילה למען קהילה.

הצפי הוא שהאתר ירכז בין היתר מידע מלא של פעילות המועצה בשפת התושב, בלוגים של חברי מועצה, עדכונים שוטפים לתושבים מהוועדות, קול קורא לתושב לתרום מניסיונו ועוד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ד"ר ראובן שפירא – רופא שיניים בגבעת שמואל