יום רביעי , אוקטובר 28 2020
דף הבית / חדשות חמות / בלוג – גישור: ההזדמנות לשוחח באמת

בלוג – גישור: ההזדמנות לשוחח באמת

לפעמים כל מה שצריך זו הזדמנות. הזדמנות להפגש פנים אל פנים. להסתכל אחד לשני בעיניים ולשוחח שיחה כנה ואמיתית.

בלוג- גישור

זה נכון, כאשר מדובר במפגש בין אנשים, אבל לא פחות מזה כאשר מדובר במפגש בין אדם לחברה או בין חברות, כי גם אז בסופו של דבר מדובר במפגש בין אנשים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


את ההזדמנות הזו מזמן חדר הגישור, ופעמים רבות דווקא היא זו היוצרת את הקסם, המוביל לבניית הגשר ולמציאת הפתרון הנכון והמתאים.

בהנחיית המגשר, נפגשים צדדים לסכסוך ורואים זה את זה מעבר למילים ולמעשים, שיצרו את הקונפליקט, והביאו לנקודת השבר ביחסים שלהם. בשיחה מונחית, הם משוחחים ומגלים מה עומד מאחורי דרישתו של האחר. נחשפות הציפיות, האכזבות, הכאב, החלומות והרצונות השונים של כל אחד מהם.
כשכל אלו עולים על פני השטח, קל להם יותר להקים את הגשר הנכון והמתאים להם. לבד. בלי שאף אחד מחליט עבורם או במקומם.

כך קרה בחדר הגישור שלי, לפני שבועיים, בגישור בתביעה של יונתן כנגד חברה – יבואנית רכב גדולה;

יונתן רכש לפני כשנתיים רכב חדש ויוקרתי. להפתעתו, כעבור חודשים אחדים, במהלך נסיעה באמצע הלילה, נדלקה ברכב נורת אזהרה. יונתן עצר בשולי הדרך, והתקשר מיד לשירות של החברה, שם הוסבר לו, כי מדובר בנורה המצביעה על כך שמפלס השמן ירד, וכי עליו להגיע בדחיפות למוסך.

יונתן המשיך בנסיעה, ולמחרת בבוקר התייצב מיד במוסך, שם נבדק הרכב והוברר שאכן מפלס השמן ירד באופן משמעותי. הרכב טופל, ויונתן שהתרשם מאדיבות עובדי המוסך, הניח כי מדובר בתקלה מקרית ויצא לדרכו.

לתדהמתו, אותו דבר בדיוק קרה כעבור שלושה חודשים, ויונתן שוב נדרש להגיע למוסך בדחיפות.

חלפו חודשיים נוספים, ואותו הסיפור חזר שוב.

יונתן כעס. התקשר לשירות הלקוחות של החברה, והביע את אכזבתו מכך שעל אף שרכש רכב חדש ויוקרתי הוא נדרש לביקורים תכופים במוסך בשל תקלה חוזרת. נציגת שירות הלקוחות שמעה את דבריו והבטיחה להעביר הפנייה לגורמים המוסמכים. אבל חלפו ימים ואיש מהחברה לא התקשר. פניותיו החוזרות לשירות הלקוחות נענו בנימוס על ידי נציגי השירות, בכל פעם נדרש לספר סיפורו מהתחלה, אך תשובה עניינית ורצינית לא קיבל. נסיונותיו לשוחח עם נציגים בכירים יותר של החברה נכשלו.

יונתן המאוכזב הגיש תביעה לביהמ"ש כנגד החברה, בדרישה להחליף הרכב בחדש, בתוספת פיצוי בגין עוגמת נפש ובזבוז זמן.

לפגישת הגישור הגיעו יונתן, ומנהל השירות של החברה.

יונתן סיפר את השתלשלות העניינים. הדגיש את הציפייה הגדולה, שליוותה אותו בעת רכישת הרכב החדש, ואת האכזבה שמתעצמת בכל פעם, כשהנורה נדלקת. הוא הביע אכזבה ועלבון מכך שפניותיו לשירות הלקוחות לא נענו בצורה עניינית.

נציג החברה הקשיב ליונתן קשב רב, וכשזכות הדיבור עברה אליו, בקש לפתוח בהתנצלות. היתה זו התנצלות כנה ואמיתית, שהביעה אמפתיה לחוויה השלילית שחווה יונתן, והבהרה שאין זו דרכה של החברה.

בשלב הזה אורו פניו של יונתן. ניכר היה שהוא נרגש מעצם ההבנה, שמולו יושב נציג המבין אותו ואת מה שחווה.

מכאן קצרה היתה הדרך לניהול שיחה עניינית על עצם התקלה ברכב ולמציאת פתרון, שהתאים לצדדים.

והנה, גם כאן זכינו לראות את הקסם שמתרחש בהליכי הגישור. יונתן והחברה זכו בהזדמנות לשוחח וליישר את ההדורים ביניהם בדרכי שלום ונועם. במקום להפקיד את ההחלטה וההכרעה בידי גורם שלישי  (שופט או בורר), הם זכו בהזדמנות לבנות את הגשר הפרטי שלהם לבד.

אני מצדי, ברכתי על הזכות לגשר ולסייע להם.

 

הכותבת:

אורית גרין-מאירוביץ, עורכת דין ומגשרת.

שנים רבות של עבודה כעורכת דין, ניהול תיקים והופעות בבתי המשפט, הובילו אותי למסקנה שפסקי הדין הטובים ביותר, הם אלו שהצדדים כותבים בעצמם. אני מאמינה, שהגישור הוא האמצעי הנכון הטוב והמיטיב עבור צדדים, המבקשים ליישב מחלוקת ביניהם, ושמחה להיות המגשרת, המסייעת להם לבנות את הגשר. לחדר הגישור אני מביאה את ניסיוני הרב כעורכת דין ואת מומחיותי בניהול קונפליקטים, גישור ובניית הסכמות.

ליצירת קשר: דוא"ל oritagri@gmail.com

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

נתוני הקורונה 18.10.2020

18.10.2020 – יוצאים מהסגר: נתוני הקורונה מהשבוע האחרון