יום שני , דצמבר 16 2019
דף הבית / גני תקווה / הורים בחינוך המיוחד בגני תקווה: "מתייחסים לילדינו כאל סוג ב"

הורים בחינוך המיוחד בגני תקווה: "מתייחסים לילדינו כאל סוג ב"

אם לילד בגן מיוחד אומרת כי "לא רק שאין לנו ממ"ד, אלא שמכניסים ילדים קטנים וגדולים באותה קבוצה. הילדים בוכים, לא מוצאים את עצמם והצוות חסר אונים". מועצת גני תקווה: "אגף החינוך נענה לכל פנייה, המטופלת ברגישות ובמקצועיות"

גן ילדים בגני תקווה
מה קורה בחינוך המיוחד בגני תקווה? זה מה שמבקשים ההורים לדעת.
לדברי אמהות בגן ארז ויערה, אין במקום ממ"ד. "אווירת המלחמה אולי דעכה מעט, אבל המלחמה הבאה או האיום הבא הוא רק עניין של זמן ולא ייתכן שהילדים שלנו יופקרו".
טענות רבות נשמעו על התמהיל של הגן. "ילדים שאין להם יכולת לתקשר נמצאים עם ילדים בוגרים, ובכך מעכבים אותם. בגן ארז, שמתאים לעד 13 ילדים, דחפו 25 ילדים עם צוות שנראה כמו בייביסיטר. הילדים בוכים ולא מוצאים את עצמם. במקום להשקיע בגנים האלה, שגם ככה יש להם קושי, הם משאירים אותם מאחור".
פניתם לעירייה?
"בכל פעם שמתקשרים למחלקת החינוך אין מענה. משאירים הודעות ולא חוזרים אלינו. במועצה מפילים את הבעיה על משרד החינוך, אבל בסופו של דבר יש כאן ילדים שנופלים בין הכסאות. בגלל מה שראיתי בגן הוצאתי את הילד שלי יותר מוקדם, אבל זה לא פתרון לטווח ארוך".
חבר האופוזיציה יניב שחר אומר כי "לצערי, בגני תקווה, הילדים המיוחדים לא מקבלים את היחס שמגיע להם, יחס שיגרום להם לחוות הצלחות. הטיפול בהם צריך להיות מתמשך, יום יומי, אמפתי ועוטף, כזה המייצר תנאים ליצירה של התקדמות, ולא להסתכם בהפנינג מיוחצן פעם בשנה".
יניב שחר
יניב שחר
לדבריו, "היינו מצפים מהמועצה שתספק לילדים המיוחדים שלנו, מבנה ראוי, עם צוות מתוגבר. במקום זאת מאכלסים אותם בגן נסתר, במבנה ישן ומעופש, ללא ממ"ד ועם קיצוץ בכוח האדם. כולי תקווה שהמועצה תעמיד את הנושא בראש סדר העדיפויות ותדאג לסביבה מוגנת, תומכת ומושקעת לילדים, בהקדם האפשרי".
ממועצת גני תקווה נמסר: "נושא הממ"ד בגנים יערה וארז ידוע. במדינת ישראל פועלים חלק מגני הילדים ללא ממ"ד צמוד. בשבוע שעבר, כשהמצב הביטחוני הפך מתוח, הועברו שני הגנים למבנים חלופיים בהנחיית אגף הביטחון במועצה. במשך יומיים התארחו ילדי גן ארז בגן חינוך מיוחד אחר ולכן הגידול במספר הילדים. את ילדי הגן ליוו צוות המקצועי הקבוע. עם החזרה לשגרה, לאחר יומיים, המצב חזר לסדרו".

באשר להיקף שעות הסייעת המוקצות לגני החינוך המיוחד נמסר כי "היקף זה מוגדר על ידי משרד החינוך. ההחלטה בדבר תגבור שעות הסייעת בגן מתקבלת על ידי הפיקוח של החינוך המיוחד במשרד החינוך בלבד ולא על ידי המועצה. ההחלטה לתגבר את גן ארז ב-15 שעות נוספות של סייעת, התקבלה על ידי פיקוח משרד החינוך והמועצה דאגה להעסיק סייעת נוספת. אגף החינוך של גני תקווה עומד לרשות הורי ילדי החינוך המיוחד מדי יום ונענה לכל פנייה, המטופלת ברגישות ובמקצועיות".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מרכז הבמה

אחרי 16 שנות פעילות הסדנה של איקה זהר בגני תקוה על סף סגירה