יום רביעי , יולי 28 2021
דף הבית / אאורה מדווחת על זינוק משמעותי בהכנסות ממכירת דירות

אאורה מדווחת על זינוק משמעותי בהכנסות ממכירת דירות

חברת הנדל"ן דיווחה על זינוק של פי 4 בהכנסות שהסתכמו ב-348 מיליון. מניית החברה עלתה ב-40% מאז חודש יולי השנה. מנכ"ל אאורה: "אנחנו מובילים שינוי בערים במרכז הארץ"

פרוייקט אאורה ביהוד. צילום: ברק ברינקר
פרוייקט אאורה ביהוד. צילום: ברק ברינקר

חברת הנדל"ן אאורה +11.42% דיווחה על הכנסות של  348 מיליון ש"ח ברבעון השני ורווח כולל  של 14.8 מיליון שקל. כמו כן, החברה דיווחה על תשקיף לקרן הריט בסך כולל של כ-610 מיליון שקל מתוכם 220 מיליון שקל באמצעות גיוס ראשוני באמצעות מניות ואופציות. בסך הכל המניה השלימה עלייה של כ-40% בחודשיים האחרונים.

העלייה בהכנסות מיוחסת למכירת קרקעות בצומת סביון ובפרדס חנה בהיקף כולל של כ-168 מיליון שקל וכן מגידול משמעותי בהיקף ההכנסות ממכירת דירות. בהשוואה להפסד של 5.1 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, החברה הרוויחה 14.8 מיליון ברבעון השני השנה. הרווח הגולמי הסתכם בכ-39 מיליון שקל, כ-11% מההכנסות כולן, עלייה של פי 5 בהשוואה ל-8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

אאורה יהוד
אאורה יהוד

הרווח התפעולי של אאורה ברבעון הסתכם בכ-29.6 מיליון שקל בהשוואה ל-1.5 מיליון שקל שהן כ-20.4% מההכנסות בתקופה המקבילה אשתקד.

עלייה של 40% מאז יולי

במקביל לפרסום הדוחות של אאורה, התפרסם תשקיף של קרן הריט "אאורה ריט". במסגרת הקמת הריט תמכור אאורה הציבורית 252 יחידות דיור, כ-4,200 מ"ר שטחי מסחר ברוטו ואת מבנה מעונות הסטודנטים בקריית אונו לקרן הריט. הסכמי מכר מחייבים נחתמו ובהם תנאים מתלים, בין היתר, תנאי לכניסת העסקה לתוקף הוא השלמת הנפקת קרן הריט. ההיקף הכספי הכולל עומד על כ-610 מיליון שקל.

במסגרת הגיוס הראשוני תגייס קרן הריט 220 מיליון שקל תמורת מניות ואופציות.חברת "אאורה ניהול ריט" תנהל את קרן הריט (GP) תמורת דמי ניהול בסך של 0.6% משווי הנכסים עד 1 מיליארד שקל ו -0.5% משווי הנכסים מעל 1 מיליארד שקל וכן תהא זכאית לניהול ייזום קרן הריט תמורת 3% מסך עלויות הפרויקט הישירות. הריט מתפרס בערים רבות באזורי הביקוש לדיור ושכירויות: רמת השרון, קריית אונו, חדרה סיטי, בן שמן לוד, רמת חן ורמת גן.

מניית החברה השלימה עלייה של 40% מאז תחילת חודש יולי כאשר שווי השוק של החברה נאמד בכ-320 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה הסתכם ב-318 מיליון שקל לסוף הרבעון השני.

יעקב אטרקצ'י מנכל ובעלי אאורה השקעות
יעקב אטרקצ'י מנכ"ל ובעלי אאורה השקעות

יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל אאורה בתגובה: "אנו ממשיכים בתוכנית העסקית למכירה של מאות יח"ד באזורי ביקוש כבר בשנה זו. מתחילת השנה נמכרו 221 יח"ד, בהתאם ליעדי המכירות בפרויקטים השונים ואנו רואים התעניינות ותנועה רבה באתרי המכירות, בין השאר על רקע אי שיווק קרקעות באזורי ביקוש על ידי המדינה, הורדת מס הרכישה ל-5% והבנה גוברת והולכת של הציבור הרחב כי לא צפויה ירידת מחירים במחירי הדיור.

אאורה זכתה 3 שנים ברציפות כחברה המובילה בתחום ההתחדשות העירונית תוך שאנו מובילים שינוי מרכזי בערים במרכז הארץ, הקמת שכונות שלמות וגדולות וקבלת אמון מאלפי דיירים. אנו מעורבים כיום במספר פרויקטים רב, בשלבים שונים של מחזור העסקים, ומחזיקים גם בפרויקטים הזמינים לשיווק וביצוע באזורי הביקוש.

לצד פעילות הייזום, הביצוע והשיווק, מכרנו שלושה נכסים שאינם בליבת העסקים עם תזרים כולל של 68 מיליון שקל, השלמנו הנפקת זכויות בהיקף של כ-20 מיליון שקל, עם אופציות שמימושן יכניס לחברה עוד 24 מיליון שקל. במקביל, קיבלנו מכתבים מבנקים לשחרור של כ-195 מיליון שקל מחשבונות ליווי מפרויקטים שמסתיימים עוד השנה.

אנו סבורים כי מאזן החברה בסוף שנה זו, לקראת 2021, ביחס לתחילת 2020 יהיה עם הון עצמי הגבוה בעשרות מיליוני שקל ועם היקף התחייבויות נמוך בעשרות מיליוני שקל.
אאורה ממוצבת היטב ליצירת ערך משמעותית לבעלי המניות שלה עם תנופה בהיקפי הפעילות והבשלתם של פרויקטים מרכזיים, גדולים ורווחיים."


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ירין כהן אח של הדר כהן ז"ל. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

בדרכה של הדר כהן ז"ל: אחיה ירין סיים קורס לוחמי מג"ב