יום ראשון , דצמבר 15 2019
דף הבית / אב לשלושה ילדים אוטיסטים באור יהודה: העירייה לא יודעת לתת מענה לילדים מיוחדים

אב לשלושה ילדים אוטיסטים באור יהודה: העירייה לא יודעת לתת מענה לילדים מיוחדים

לדברי האב, ילדיו נודדים בין מסגרות לא מתאימות ומפספסים זמן יקר בגלל טיפול לא נכון. "במקום לתת לבת שלי מסגרת תקשורתיח העירייה מציעה לבת שלי סייעת בכיתה רגילה, שזה כמו בייביסיטר. את זה אני יכול לתת לה בבית. אני רוצה שיקדמו אותה, אבל כנראה שהם לא יודעים איך לעשות את זה"

ילדים משחקים
ילדים משחקים

א', אב לשלושה ילדים על הרצף האוטיסטי, טוען כי העירייה לא יודעת לתת מענה לילדים אוטיסטים.

בנו הבכור, כיום בן 13, אובחן לפני שבע שנים. "בזמנו נפתחה כיתת תקשורת בבית הספר הממלכתי 'שיזף'. למרות שאנחנו חרדים היה לנו קשה שהוא לא מקבל את החינוך שאנחנו נותנים לו בבית, אבל זו לא הייתה הבעיה העיקרית. הם פשוט לא ידעו איך מתמודדים עם ילד אוטיסט. לראיה, כל יומיים הצוות היה מזעיק אותי מהבית כדי להרגיע את הילד. אני לא מבין את זה. הוא נמצא בכיתה של שישה ילדים עם מורה ושתי סייעות. למה הם צריכים לטרטר אותי שאני אעזוב את העבודה ואגיע אליהם? בגלל שראיתי את היחס הזה העברתי אותו לבית ספר בפתח תקוה".


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


גם עם הילד השני, טוען האב, היו בעיות וחוסר הבנה מול המערכת. "כשהוא היה צריך לעבור מהגן לבית ספר עשו לו אבחון פסיכולוגי במערך הפסיכולוגי ופספסו לגמרי. לא קלטו בכלל שהוא אוטיסט", אומר האב. "בגלל הפספוס הזה הוא עבר לבית ספר בבת ים, שם הוא עבר אלימות פיזית. עכשיו הוא לומד בבית ספר אחר".

השיא לדבריו הוא עם הילדה השלישית, שאובחנה בגיל 3 על הרצף האוטיסטי ומאז לא ממש מוצאת את מקומה. "המליצו להעביר אותה לגן תקשורתי. אחר כך החליטו על מסגרת בירושלים. ביררתי את זה. זה לא חוקי לשלוח ילדה בת 7 שעה וחצי לכל כיוון. אומרים שאין בית ספר שיכול לקלוט אותה. הציעו להכניס אותה לחינוך הרגיל עם הסייעת. אני לא מוכן לזה כי אני רוצה שיעשו עבודה עם הילדה ולא בייביסיטר. אני עובד בבית, אני יכול לשמור עליה לבד".

מעיריית אור יהודה נמסר: "המשפחה יקרה לליבנו, ואנו מספקים עבורה באמצעות אגף החינוך את השירות המיטבי בהתאם לצרכיה וכמובן בהתאם למסגרות החינוך הפועלות בעיר. חשוב להבין כי התקנים לפתיחת כיתות תקשורת של חינוך מיוחד ניתנים על ידי משרד החינוך בכל המגזרים, ומשרד החינוך הוא הסמכות הבלעדית בנושא. במקרה המדובר, אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם הפיקוח החרדי של משרד החינוך, ומפאת צנעת הפרט והחיסיון לא נוכל לפרט מעבר לכך".

ממשרד החינוך, הפיקוח החרדי על חינוך מיוחד, נמסר: "לילדי המשפחה נמצא שיבוץ בהלימה לאיפיון והחלטת ועדות ההשמה ובהתאם לתקנים הקיימים. לגבי הילדה, לבקשת האב לשבצה במסגרת חינוכית בבני ברק, לא נפתחה שם כיתה תואמת תפקוד ואיפיון. נמצא שיבוץ חלופי באלעד, אך לדברי האב הם מתעתדים לעבור דירה לצפון".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

כריך 10

פרויקט "כריך 10": מעניקים ארוחות 10 לתלמידי אור יהודה