יום שני , נובמבר 30 2020
דף הבית / רב הקהילה האתיופית באור יהודה מחריף את המלחמה בעירייה

רב הקהילה האתיופית באור יהודה מחריף את המלחמה בעירייה

אחרי שנעל את שעריו של בית הכנסת "נתיב שמיים" המיועד להריסה קרא הרב נדב מדהני לכל תומכיו להפגין היום בשלוש וחצי מול משרדי העירייה. אבטמו אייאיו, חבר מועצת העיר המייצג את הקהילה: "הוא לוקח אותנו כבני ערובה"

רב הקהילה האתיופית באור יהודה
רב הקהילה האתיופית באור יהודה
הקהילה האתיופית באור יהודה ממשיכה לסעור סביב הריסת בית הכנסת "נתיב שמיים" ובניית בית כנסת חדש במקומו.
במסגרת המאבק נעל רב הקהילה, נדב מדהני, את שעריו של בית הכנסת "נתיב שמיים" ביום ראשון ומנע מבני העדה להתפלל. אתמול הוציא הרב מכתב לראש העיר, ליאת שוחט, שבו הבהיר כי הוא לא מעוניין בבית כנסת חדש.
הדמיה של בית הכנסת החדש
הדמיה של בית הכנסת החדש
"אנו מודים על ההחלטה של עיריית אור יהודה להקים בית כנסת לטובת הקהילה האתיופית ועל התקציב המכובד שניתן לטובת הפרויקט", כותב הרב נדב לראש העיר. "יחד עם זאת, ועד בית הכנסת שבראשותי החליט כי אין לקהילה האתיופית כל צורך בבניית בית כנסת חדש ליוצאי הקהילה האתיופית וכי הקרוואן שמשמש אותנו כיום מספק אותנו ואנו נפעל להכשירו באופן חוקי באמצעות הוועדה לבניין עיר".
המכתב של רב הקהילה האתיופית
המכתב של רב הקהילה האתיופית
"הוא לוקח אותנו כבני ערובה", אמר אבטמו אייאיו, חבר מועצת העיר המייצג את הקהילה. "עוד לא נתקלתי ברב שמקימים לו בית כנסת מפואר, ואומר שהוא לא רוצה את זה. העירייה עבדה קשה כדי לפתור את כל התסבוכות החוקיות ומלווה אותנו בכל התהליך. כל הגורמים בקהילה, כולל הרב, היו שותפים לכל התהליך מרגע תכנונו ועד עכשיו, ופתאום הרב אומר שהוא לא רוצה בית כנסת חדש. ברור שמדובר באינטרס אישי ולא בשיקול ענייני. הוא רוצה שהעירייה תבטיח לו מראש שבית הכנסת יהיה שלו ולא מבין שזה בלתי אפשרי, אז מבחינתו שלא יהיה בית כנסת. בכוונתנו לצאת להפגנה גדולה כי הקהילה מאסה בהתנהלות של רב שלא מייצג אף אחד כאן. הוא הונחת עלינו משום מקום ואנחנו נאלצים להתמודד עם התנהגות שפוגעת בקהילה שלמה. לא נסכים לזה".
בני העדה נותרים מחוץ לשערי בית הכנסת
בני העדה נותרים מחוץ לשערי בית הכנסת
שלשום נפגשו מנכ"ל העירייה, אלי אהרוני, ודובר העירייה, אורן קורנפלד, עם בני העדה כדי לעדכן אותם בנוגע לנושא בניית בית הכנסת. ציבור המתפללים כאמור שהה מחוץ לבית הכנסת בשל העובדה כי שעריו ננעלו. כאשר נשאלו המתפללים בסיום המפגש מי בעד להקים את בית הכנסת במקום הקרוואן שנמצא שם כעת, הצביעו פה אחד ציבור המתפללים בעד תחילת העבודות.

אחד מפעילי העדה שתומך ברב אמר ל"אונו ניוז" כי "ראש העירייה עושה לנו סכסוך עבודה. אנחנו לא נשתוק ולא נסכים שיהרסו את בית הכנסת. אנחנו לא מעוניינים בבית הכנסת שהעירייה רוצה לבנות. טוב לנו בבית הכנסת שלנו היום".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. עוד כתבה מסולפת ושיטתית מבית היוצר של עיריית אור יהודה .
    ועוד כתב שנפל כקורבן ממש עצוב.
    ממש לשון הרע כל האמור לעיל שהרי התמונה להמחשה לביה"כ המתוכנן הרי היא בגדר אחיזת עיניים ממש ראש העיר רוצה לבנות לכאור מועדון קהילתי ואיזה חדרון לידו כבית כנסת
    דבר שהביא את כבוד הרב להתמודד למהלך שכן רצינו בית כנסת עצמאי ככל שאר העדות .
    מעניין מדוע לא כותבים על כך שעירייה לקחה את מבנה מוקד קליטה ששימש את הורינו זה עשרות שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

השר אלי כהן עם ליאת שוחט

משרד המודיעין פועל להקמת כיתות סייבר נוספות באור יהודה