יום חמישי , מאי 23 2024
דף הבית / גיבורי העיר: אלו הם תושבי גני תקווה שיקבלו הערב מגן הוקרה

גיבורי העיר: אלו הם תושבי גני תקווה שיקבלו הערב מגן הוקרה

במעבר שאינו פשוט, מיום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, לחגיגות העצמאות ה-76 למדינת ישראל,יערך הערב טקס הענקת מגני הוקרה בגני תקווה, שיוקדש לגיבורות וגיבורי העיר, שנתנו הכל למען המולדת והאומה הישראלית. הכירו את ששת המופלאים

תושבי גני תקווה שנבחרו לקבל מגן הוקרה. צילום: עיריית גני תקווה
תושבי גני תקווה שנבחרו לקבל מגן הוקרה. צילום: עיריית גני תקווה

7 חודשים חלפו מהשבעה באוקטובר, היום בו החיים של כולנו השתנו מן הקצה אל הקצה. אנשים נסו מבתיהם והשאירו את חייהם ומשפחותיהם מאחור, החברה הישראלית שינסה את מותניה וגייסה את כל כוחותיה במטרה לשמור על רוחנו.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


אין ספור סיפורים נחשפו על גיבורים ממלחמת “חרבות ברזל”  וכל סיפור מעורר השראה בגוון המיוחד שלו, כך גם סיפורם של שרון בן צבי, לוי גל שמעון, הרב גרשון שנור, אלעד רחמנינוב, עדו מזורסקי ומיכאל לוי, תושבי גני תקווה.

בעיריית גני תקווה לא נותרו אדישים למעשים האציליים של תושביה, והערב יוענק להם מגן הוקרה.

עדו מזורסקי, מנכ”ל “פירסט ישראל” של הטכניון בחיפה, תושב גני תקווה מזה 40 שנה, נשוי למיכל ואבא לאסף, תמר וניצן, וסבא לעומר בת השנתיים, אל”מ במילואים מזה 35 שנה כנהג מוביל טנקים במחלקה מהירה, בפלוגת השלמה של גדוד הובלה 6930.

כחלק מהיותו שייך לגדוד סדיר של אנשי קבע ואזרחים עובדי צה”ל, הפלוגה שלו הינה בכוננות גבוהה ביותר לביצוע משימות הובלה טנקים ומופעלת תמיד ראשונה בכל מבצע או מלחמה ומסיימת אחרונה.

עם פרוץ אירועי ה-7 באוקטובר, כבר בשעות הבוקר המוקדמות, פלוגת ההשלמה הופעלה בנוהל חירום ועדו היה מהראשונים להגיע. במסגרת מלחמת חרבות ברזל, הוא ביצע אינספור משימות הובלה מורכבות ונתן שירות מופתי לכל יחידות הצבא, פעל באינטנסיביות ובתנאים פיזיים קשים מאוד, נרתם לכל משימה והיה חלק בהצלחת הגדוד והכוחות המתמרנים בשטח.

עדו מזורסקי. צילום: דוברות עיריית גני תקווה
עדו מזורסקי. צילום: דוברות עיריית גני תקווה

גל שמעון לוי, בוגר הרווארד וסמנכ״ל הפדרציה היהודית במילווקי, רב סרן במילואים, מפקד ספינה בחיל הים. נשוי לג’ני ואב לעילי ועדן, תושב גני תקווה מיום היוולדו. מאז השבעה באוקטובר, שזהו במקרה גם יום הולדתו, גל הגיע לארץ שלוש פעמים ושירת למעלה ממאה ימי מילואים בשלל תפקידים.

בשמונה באוקטובר, גל עלה על הטיסה הראשונה והתייצב לתפקיד. הוא זומן להיות נציג צה״ל בבנייה ותפעול מוקד התרומות של ציוד המיגון הרשמי של מדינת ישראל עם משרד הבטחון.

תחת פיקודו והנחייתו, ולאחר שבועות ללא שינה, הצליחו לגייס ציוד צבאי רב שסייע לכלל היחידות הלוחמות. גל הוביל מאמצים אדירים לגייס תרומות של אמצעי לחימה לטובת רווחת החיילים, שהיו קריטיים בתחילתה של הכניסה הקרקעית לעזה.

גל שמעון לוי. צילום: דוברות עיריית גני תקווה
גל שמעון לוי. צילום: דוברות עיריית גני תקווה

מיכאל לוי, תושב גני תקווה, אחיו של אור לוי, שנחטף מהמיגונית שבה נרצחה אשתו עינב זכרה לברכה. נשוי להילה ואב לאמה, מיה ודניאל. תוך כדי העשייה ההסברתית המרובה שלו, מיכאל דואג לבנם בן השנתיים של אור ועינב, אלמוג, ולהוריו גאולה ואבי.

בבוקר השבעה באוקטובר התעורר מיכאל בביתו שבמרכז הארץ למשמע אזעקות ולידיעה כי אחיו ואשתו נסעו לחגוג במסיבה בדרום. במהלך היום הגיעה לידיו רשימת שמות הניצולים שהצליחו לחמוק מידי המרצחים במסיבה, אך אור לא היה ביניהם.

בחצי שנה האחרונה מיכאל השתתף בעשרות משלחות בהן הוא נפגש עם האפיפיור, קונדוליסה רייס, שכיהנה כמזכירת המדינה של ארה”ב, השתתף בהאג בזמן המשפט, ביקר בבית הלבן, נפגש עם שרי חוץ, שגרירים, נשיאים, ראשי ממשלה ואינספור גופי תקשורת, הכל כדי לספר את הסיפור של השבעה באוקטובר ולהילחם להשבתו של אור וכל החטופות והחטופים הביתה.

מיכאל לוי. צילום: דוברות עיריית גני תקווה
מיכאל לוי. צילום: דוברות עיריית גני תקווה

שרון בן צבי, תושבת גני תקווה למעלה מ-20 שנה, נשואה ליוסי, אמא לגיא ורועי, עוסקת בעולמות הנדל״ן ובניית הארץ מזה 30 שנה, בעלת חברה בתחום, דירקטורית בחברות, יועצת ומרצה. שרון מתנדבת במיון בית החולים שיבא תל השומר כבר עשר שנים. היא בחרה להתנדב בבית החולים שהציל את חייה בגיל 17 לאחר תאונת דרכים קשה. יש לה משמרת קבועה בכל שבוע במחלקת המיון, בה היא בחרה כי לדבריה “שם יש מלאכים שמצילים חיים”.

מפרוץ המלחמה שרון הייתה מבין הראשונות שהגיעו ללא היסוס לקבל פצועים היישר מהמסוקים בכל דרגות הפציעה ונחשפה למראות קשים מאוד, שעל אף זאת, נשארה להיות חלק מכוח העורף שמהווה עמוד תווך משמעותי בזמן הלחימה.

שרון בן צבי. צילום: דוברות עיריית גני תקווה
שרון בן צבי. צילום: דוברות עיריית גני תקווה

אלעד רחמנינוב. המיזם של אלעד רחמנינוב וחבריו לצוות “לוחמים למען לוחמים”, כ-30 שנה אחרי השחרור, סחף עשרות מתנדבים ויחד הם דואגים לרווחת החיילים – מרמת הציוד, המענה הנפשי וליווי פצועים ועד ערבי “על האש” בשטח עם דיג’יי וזמרים, כדי לרומם את נפשם, וזה רק על קצה המזלג.

התנדבות בשעת חירום לא זרה לאלעד, עוד במהלך מבצע “צוק איתן” בשנת 2014 ברצועת עזה, הוא יצא לבקר חיילים בשטח, מצויד בארגזי מזון וציוד ורצון לסייע למאמץ המלחמתי.

בפרוץ המלחמה הוא כבר היה מתורגל, החל מהשבעה באוקטובר החל לספק ציוד לבסיסים, לבקר פצועים ולסייע לכל בקשה של חיילת וחייל. אלעד אף סיכן את עצמו כאשר נסע לקצוות הארץ, לכל מקום אליו נדרש סיוע, בהם גם מקומות שהיו תחת אש.

אלעד רחמנינוב. צילום: דוברות עיריית גני תקווה
אלעד רחמנינוב. צילום: דוברות עיריית גני תקווה

הרב גרשון שנור.גרשון, נשוי לשטרנה ואב למושקי, מאיר, ישעיה, חסי, אסתי, שושי, מנדי, לויק, דובי, איטה, וסבא למנדי ומאי, מכהן כרב, שליח חב”ד ומרצה בקהילה בגני תקווה מזה כ-25 שנים.

הרב גרשון, איש רב פעלים, התגייס למילואים בתחילת המלחמה ועסק בזיהוי חללים במחנה שורה ובשלל תפקידים נוספים, כולל השתתפות בלחימה בגזרה הצפונית.

אצל גרשון שליחות היא דרך חיים, אדם שדרך חייו היא נתינה, לא רק לחלשים ולנזקקים בקהילה, אלא פשוט נותן, מכיל ותורם מזמנו לכל מי ומה שרק אפשר. הרב גרשון משרת את הקהילה ואת המדינה, בשגרה ובחירום.

הרב גרשון. צילום: דוברות עיריית גני תקווה
הרב גרשון. צילום: דוברות עיריית גני תקווה

אולי יעניין אותך גם:

יום העצמאות 2024 בבקעת אונו – לוח ההופעות המלא

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מרוץ אביב לזכרו של סמ”ר רועי פרג’ון ז”ל. צילום: רונית ששום תמם

מחר ביהוד מונוסון: מרוץ “האביב” לזכרם של הנופלים

תפריט נגישות