יום ראשון , אפריל 5 2020
דף הבית / אור יהודה / תאגיד מי שיקמה יתקין מערכת חכמה לגילוי דליפות מים

תאגיד מי שיקמה יתקין מערכת חכמה לגילוי דליפות מים

המערכת תותקן במימון משותף של רשות המים, תאגיד מי שיקמה וחברת אקווריוס ספקטרום, עלות הפרויקט למשך חמש שנים כ- 4 מיליון ₪

תאגיד מי שקמה

תאגיד המים והביוב "מי שיקמה" נבחר במסגרת קול קורא, אשר פורסם על ידי רשות המים, להשתתף במיזם לקידום טכנולוגיות מים וביוב חדשניות, במיזם ייקחו חלק רשות המים, תאגיד מי שיקמה וחברת אקווריום ספקטרום. במסגרת הפרויקט יונחו על פני צנרת המים כ- 800 גלאים אקוסטיים אשר ינטרו באופן רציף את מצב הצנרת ויגלו בזמן אמת את מיקום נזילת המים, עוצמת הנזילה וכמות אובדן המים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


החידוש במערכת זו, הוא האפשרות לנתח את עוצמת הצליל אשר משודר בין הגלאים ולזהות את איכות צנרת המים ורמת הבלאי שלה. ככל שרמת הצליל בין שני גלאים תהיה טובה יותר, כך נדע שאיכות הצינור בין שני הגלאים הינה טובה. כמו כן, המערכת תקלוט רעשים הנוצרים בצנרת כתוצאה מנזילות ותדע לציין בצורה מדויקת את מיקום הנזילה, עוצמתה וכן אומדן לגבי כמות המים אשר אובדים באותה נזילה.

המערכת תותקן על מאות קילומטרים של רשת המים התאגידית, כאמצעי לצמצום פחת המים הנובע כתוצאה מפריצות סמויות. כמו כן, התאגיד יוכל לתכנן תוכנית עבודה בהתאם למידע שהתקבל על איכות הצנרת ויקבע את סדרי העדיפות בהחלפת קווים, כך שהמאמץ יופנה לטיפול בקווים אשר איכותם ירודה, ללא קשר לגיל הקו.

רו"ח זוהר נוימרק מ"מ ראש עיריית חולון ויו"ר הדירקטוריון של התאגיד ציין: " אנחנו גאים לקחת חלק בפרויקט אשר ממומן ברובו על-די הממשלה, רשות המים מאשרת תקצוב לפרויקטים טכנולוגיים לתאגידים אשר מתנהלים בצורה יעילה ומקדמים טכנולוגיות חכמות וחדשניות. טכנולוגיה זו תשפר את איכות תשתיות המים  ותוביל חיסכון כספי הן מניהול מושכל והן מצמצום נזילות בשטח.

מנכ"ל התאגיד אריק מולה הוסיף: " תאגיד "מי שיקמה" יהיה התאגיד הראשון אשר ישתמש בטכנולוגיה זו בכללותה, התקנת מערכת זו הינה נדבך נוסף בביסוס מעמדו של התאגיד כמוביל בהטמעת טכנולוגיות חדשות וכן כמוביל בתחום ניהול ובקרה של משק המים. המערכת תביא לחיסכון אדיר ולייעול בהקצאת משאבים כך שביצוע תיקון והחלפת קווים יתבצע בהתאם למצבם בשטח, ללא תלות בגילם וכן תביא לחיסכון במים אשר הולכים לאיבוד בזמן דליפות

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

עיריית אור יהודה

תושב אור יהודה: "חסמו אותי ברשתות כי אני חושף שחיתויות"